Zgrzewarki kątowe do workowania pakowanych przedmiotów. Wielość zastosowań i łatwość przystosowania maszyny do różnych wymiarów pakowanych produktów. W razie pytań prosimy o kontakt : info@astrapack.pl
tel. + 48 504 130 938

 

Współczesna zgrzewarka kątowa to usprawniona wersja klasycznej zgrzewarki manualnej. Urządzenie takie obsługiwało się dawniej wyłącznie ręcznie. Przy pewnej dozie precyzji umożliwiało ono zapakowanie niemal dowolnego produktu w woreczek foliowy. Dzisiejsze zastosowanie zgrzewarki kątowej jest nieco szersze, a automatyzacja tego procesu czyni ją urządzeniem dużo wygodniejszym oraz szybszym.

Jak to działa?

Każda zgrzewarka automatyczna musi posiadać tak zwany element zgrzewający. Są nim zazwyczaj dwa prostopadłe do siebie zgrzewadła. Do pakowania produktów stosuje się zwykle specjalne folie termokurczliwe, uformowanie pierwotnie w kształt przypominający rękaw. Przedmiot do opakowania należy umieścić między dwiema lub więcej warstwami takiej folii. Maszyna jest w następnej kolejności zamykana – zwykle ze wszystkich trzech stron. W ten sposób uzyskuje się wyodrębniony materiał, który po umieszczeniu w tunelu poddany jest obróbce termicznej.

Możliwe zastosowania

Zwykłe pakowanie produktów takich jak małe części elektroniczne, leki, zabawki, kosmetyki czy inne tego rodzaju przedmioty, jest ograniczone jedynie długością tzw. ramion zgrzewarki. Współczesne zgrzewarki kątowe pozwalają na dość swobodne pakowanie przedmiotów o wymiarach do pół metra. Zależy to jednak od konkretnego modelu – na rynku dostępne są także wersje kompaktowe oraz przemysłowe, ciężkie zgrzewarki o długości ramienia dochodzącej nawet kilku metrów. Znajdują one zastosowanie – między innymi oczywiście – do foliowania listew czy desek.

Dodatkowe wyposażenie

Urządzenie takie na życzenie klienta doposaża się często w system rozdmuchu folii, tunelu obkurczającego folię oraz ramki automatycznej. Zgrzewarka półautomatyczna zazwyczaj posiada również specjalny transporter taśmowy, który pozwala na szybkie odprowadzenie na zewnątrz produktu po zapakowaniu go w folię. Z kolei opcjonalny odwijak folii zwiększa komfort pracy z urządzeniem.

Materiały eksploatacyjne

Typowa zgrzewarka kątowa do folii obsługuje większość tworzyw sztucznych, w tym rękawy i woreczki foliowe wykonane z PCV, PP, PE lub poliolefiny. Po zastosowaniu dodatkowego modułu obkurczającego folię uzyskujemy efekt lepszego, bardziej szczelnego i atrakcyjnego pod względem estetycznym pakowania „na produkcie”.

Wybór zgrzewarki kątowej

Obecnie możemy wybierać między dwoma podstawowymi rodzajami zgrzewarek kątowych. Decydując się na jeden z nich musimy przeanalizować nasze zapotrzebowanie oraz sposób korzystania z urządzenia.

128 VM A

Klasyczna zgrzewarka kątowa 128 VM A może być produkowana w wersji manualnej, półautomatycznej oraz w pełni automatycznej. Jej duże gabaryty pozwalają na skuteczne pakowanie części maszyn i aut, ubrań i innych tekstyliów, a także materiałów spożywczych i drobnych kosmetyków. Zgrzewarka jest idealnie dostosowana do współpracy z tunelem grzewczym klasy VT.

Zgrzewarka kapeluszowa „klosz”

Zgrzewarki kątowe typu klosz to urządzenia zautomatyzowane i dosyć kompaktowe. Potrafią w zaledwie jednym cyklu pracy zarówno owijać, jak i zgrzewać oraz obkurczać materiał foliowy. Większość z nich ma tez funkcję jego obcinania po każdym pakowaniu. Te nowoczesne zgrzewarki w wielu zastosowaniach są w stanie zastąpić duże, klasyczne maszyny zgrzewające z tunelami grzewczymi.